poptavka
nadpis
logo

Sauny

Sauna je původní finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný speciálním dřevem, které působí dobře na psychiku člověka. V sauně jsou saunová kamna (finsky kiuas), která obvykle vyhřejí místnost na teplotu od 60 do 140°C. Ve finské sauně jsou na kamnech kameny, na které se čas od času nalévá voda, aby vzniklá pára na chvíli zvýšila vlhkost vzduchu. Vlhkost vzduchu v sauně je obvykle relativně malá, několik desítek procent.

Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Ochlazení těla po ohřátí v sauně se provádí buď prostým pobytem na studeném vzduchu nebo lépe prudkým snížením teploty. I přesto, že to tak nevypadá, prudké ochlazení vyvolává příjemné pocity. My vám nabízíme sauny jen té nejvyšší kvality nejen materiálu, ale i zpracování a to včetně veškerého příslušenství. V tomto oboru máme dlouhaleté zkušenosti a rádi Vám postavíme saunu přímo podle Vašich představ. Jedině sauna na míru dokáže využít daný prostor na 100%. Stačí jen nás kontaktovat

Rozdíl mezi Finskou Saunou a Infrasaunou

Každá má něco do sebe a je vhodná pro někoho jiného. Infrasauny se liší od finských saun zejména šetrnějším způsobem saunování. Infrazáření organismus sníší lépe, než vysoké teploty a prudké ochlazení z finské sauny. Proto je pobyt v infrasauně vhodný i pro ty, kteří do klasické finské sauny nemohou. Ve finské sauně je vhodné si lehnout, jedině tak probíhá správné prohřívání celého organismu. U finské sauny se teplo ze saunových kamen, které jsou nyní elektrická oproti dřívějším kamnům na tuhá paliva, šíří skrz vlhkost a vzduch. Takto hřátý vzduch se šíří celou saunou a následně ohřívá pokožku. U infrasauny se využívá infračerveného záření, které je produkováno infračervenými zářiči. V tomto případě se okolní ovzduší ohřívá mnohem méně a proto se tělo zahřívá méně, ale více do hloubky. Přehledné schéma s rozdíly najdete na obrázku.

Desatero správného saunování

Varianty Saun

Sauna Modern

Sauna Modus

Sauna Grand

Sauna Native

Sauna Economy

Materiály pro stavbu saun

Skandinávská Smrk

Skandinávský smrk patří mezi klasické materiály pro stavbu sauny. Je vzhledově velmi přírodní - světlý s malými suky. Na rozdíl od tuzemského smrku roste díky chladným klimatickým podmínkám déle, má vyšší hustotu a zarostlejší suky. Sauna ze skandinávského smrku má příjemný, jednoduchý a přirozený vzhled.

Osika

Světlý a hladký materiál s jemnou kresbou a exkluzivním vzhledem, který se pro stavbu sauny skvěle hodí. Osika má velmi dobré absorpční vlastnosti, je bezsuková a má vyšší hustotu než skandinávský smrk. Palubky z osiky jsou vyráběny pokrokovou technologií zajišťující vyšší trvanlivost v prostředí sauny.

Hemlock - Kanadská Borovice

Hemlock je dřevo světlehnědé až růžové barvy, které vyniká bezsukovostí a téměř nulovou smolnatostí. Pro Hemlock jsou charakteristické tzv. minerální zárůsty, které vytvářejí nahodilé tenké proužky, zvýrazňující strukturu dřeva. Jedná se o ideální dřevo pro stavbu sauny.

Cedr

Luxusní materiál s výraznou kresbou a barevností pro ty nejluxusnější sauny. Cedr je díky velkému množství obsažených esenciálních olejů velmi aromatický. Cedrové dřevo lze označit za podpůrné a posilující jak fyzický, tak psychický stav člověka. Má extrémní trvanlivost danou způsobem růstu a již zmíněným obsahem přírodních olejů. Velmi dobře odolává vlhkosti. Jeho barva je od tmavě hnědé až po světlo máslovou a nemá žádné suky. Výhodou cedrového dřeva jsou také výborné tepelně izolační vlastnosti. Jedná se o ideální dřevo pro stavbu sauny.

Abachi - Africká Vrba

Abachi je dřevo světlé barvy. Abachi má sníženou tepelnou vodivost, tudíž při styku s lidskou pokožkou nepálí. Dřevo Abachi proto používáme při stavbě finské sauny na povrchy, které jsou v přímém styku s pokožkou, tj. na lavice, opěrky, výplně, podhlavníky, kryty kamen a podlahový rošt.

 

Infrasauna a Infrakabina

Nabízíme Vám infrasauny a infrakabiny české výroby ve špičkové kvalitě z kvalitních materiálů a pomocí německých technologií. Každá je vyrobena přímo dle požadavků a přání zákazníka. Samozřejmostí je kompletní servis, který obnáší vše od zaměření po montáž. Pro vytvoření nabídky nás stačí pouze kontaktovat

Infrasauna Grand Vitae je prosklená luxusní varianta, osazena infrazářiči Philips Vitae s řadou příznivých a léčivých účinků. Tyto zářiče pokrývají celé spektrum záření krátké, střední i dlouhé a dosahují 90% účinnosti čímž šetří energii. Na saunování v infrasauně nemusíte čekat, infrazářič Philips Vitae startuje okamžitě a dosahuje plného výkonu již za 1 sekundu. Celkový špičková kvalita je dosažena také používáním kvalitního masivního cedrového dřeva uvnitř i vně kabiny. Cedr je velmi odolný a trvanlivý. Části stěn jsou prosklené a za příplatek je možné infrasaunu vybavit reproduktory s vstupem pro MP3 přehrávač.

Příslušenství

Nabízíme saunové příslušenství jako jsou sběračky, teploměry, vlhkoměry, vědra, kartáče, žínky, lehátka, ochlazovací kádě, vonné esence, hodiny a další. Máme také náhradní díly a nové kusy skleněných dveří, topidel, regulátorů, zářiců, podlahových roštů, podhlavníků, lehátek.

PARTNEŘI

lifetech
termobazeny
vagner
berndorf
sauna system
aseko
astral
bwt
Bazénová chemie GUAa
compasspool


fb

počítadlo.abz.cz
qrcode
APLIKACE

4 SPA s.r.o.
Copyright ©